ویترین
ویترین

بسته بندی ادویه جات در خانه و عطاری آنلاین

کسب و کار پرسود خانگی بسته بندی ادویه جات در خانه و عطاری آنلاین

شاید وقتی اسم کسب و کار خانگی در میان باشد، کمی. سردرگم شوید، چه کارهایی را می توان  به عنوان کسب و کار خانگی انجام داد؟ چه میزان سرمایه برای راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی نیاز است؟ تجهیزات لازم برای شروع یک کسب و کار خانگی چیست و … بسیاری از سوالات دیگر که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود. پاسخ به همه این سوالات به شما و شرایطی که برای راه‌اندازی کسب و کار خود دارید خواهد داشت. در ادامه به معرفی برخی از دستگاه‌ها و تجهیزات کسب و کارهای خانگی و شرایط استفاده از آنها می‌پردازیم. این ایده‌ها می‌تواند تلنگری برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی پر سود باشد.

بسیاری از بانوان به دنبال کاری هستند که بتوانند در منزل انجام دهند و کسب درآمد کنند. به همین دلیل آسیاب ادویه و بسته بندی ادویه جات در منزل از جذابیت زیادی برخوردار است.

با صرف هزینه بسیار کمی می‌توانید به سود خاصی دست پیدا کنید. رقابت در تولید و بسته بندی ادویه جات نسبت به بسته بندی حبوبات و خشکبار کمتر است و همین امر باعث شده کسب درامد راحت‌تر باشد.

همچنین به دلیل مصرف زیاد ادویه جات و همچنین رقابت ضعیف، ادویه جات بازار جذابی دارد. در نتیجه سود ادویه فروشی بیشتر و راحتتر است.

شغل ادویه فروشی و فروش ادویه یک ایده خوب برای کسب درآمد است. سرمایه لازم برای ادویه فروشی اندک است و با یک اسیاب رومیزی شروع می شود.

 با توجه به این‌که ادویه پای ثابت هر نوع غذایی است، می‌توان یک کسب و کار عالی را با فروش ادویه و یا احداث مغازه ادویه فروشی و یا ادویه فروشی خانگی راه بیاندازید.


دانلود رایگان کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی


 

سرمایه لازم برای ادویه فروشی

میزان سرمایه مورد نیاز جهت شروع کار 2.000.000 تومان الی 7.000.000 تومان می‌باشد.

 سود ادویه فروشی

برای محاسبه سود اسیاب کردن و و بسته بندی ادویه جات باید تمامی هزینه جاری را محاسبه کنیم و سپس از درآمد کل  کسر نماییم.

برای آن‌که درآمد ادویه فروشی و سود فروش ادویه را بدانید چقدر است، میزان هزینه هایی که در بالا گفته شد را از نرخ و قیمتی که ادویه جات را می‌خواهیم بفروشیم، کم کنید. در نهایت سود حاصله از هر بسته برای شما به دست می‌آید. به صورت تخمینی طبق آمار گرفته شده در سال 99، به ازای فروش هر بسته 500 حداقل سود خواهید داشت.

شما می‌توانید به راحتی با ارائه کیفیت مطلوب، با تعدادی از سوپر مارکت‌ها قرار داد ببندید و حداقل ماهی به سود 6 میلیون تومان برسید.

طرح توجیهی فروش ادویه

هزینه هایی که قبل از راه اندازی شغل ادویه فروشی و بسته بندی ادویه جات در منزل، باید محاسبه شوند عبارتند از:

خرید پلاستیک برای تولید و بسته بندی ادویه: هزینه هر بسته 100 تایی پلاستیک 5000 تومان می‌باشد.

اسیاب ادویه جات خانگی: هزینه اسیابی که شما می‌خواهید بخرید بسته به نوع انتخابی آن متفاوت است. (از 925 هزار تومان تا 500.000) می باشد.

آسیاب 1300 به قیمت925.000 تومان، آسیاب 1400 به قیمت 2.500.000 تومان، آسیاب 1500 به قیمت 4.500.000 تومان به فروش می‌رسد)

هزینه اسیاب ادویه خانگی، جزو هزینه‌های ثابت می‌باشد. فقط در نظر داشته باشید، هزینه استهلاک اسیاب ادویه جات سالیانه 10درصد مبلغ اسیاب محاسبه گردد.

ترازو خانگی: هزینه ترازو خانگی حدودا 50.000 تومان است.

هزینه برق مصرفی جهت راه اندازی اسیاب: هزینه برق مصرفی حدودا ماهیانه 20.000 الی 50.000 تومان است.

 

برای شغل ادویه فروشی بهتر است شما هزینه‌های خود را به دو مدل متغییر و ثابت در نظر بگیرید. منظور از هزینه‌های ثابت، مثل هزینه اجاره محل یا آب و برق می‌باشد و منظور از هزینه‌های متغییر هزینه‌هایی مثل خرید مواد اولیه است.

دستگاه ادویه ساب خانگی

برای خرید دستگاه ادویه ساب خانگی جهت پودر کردن ادویه جات در منزل باید به چند نکته توجه کنید:

دستگاه آسیاب عطاری کوچک تهیه کنید نه صنعتی.

برق مصرفی دستگاه باید تک‌فاز باشد نه سه فاز.

صدای دستگاه آسیاب طوری نباشد که باعث اذیت کردن همسایه ها شود.

قیمت دستگاه به گونه ای باشد که در ابتدای کار هزینه سنگینی را به شما تحمیل نکند.

خدمات پس از فروش و گارانتی آسیاب رو جدی بگیرید.

نکته های مهم

پیش از راه اندازی فروشگاه محصولات طب سنتی باید بدانید مشتریان شما به دنبال چه چیزی می گردند و چه نیاز هایی دارند:

محصولات گیاهی خود را باید در دسته بندی های مناسب قرار دهید. به عنوان مثال دمنوش ها، ادویه جات، قرص یا شربت، پودر و کرم را باید در دسته بندی مخصوص به خود قرار دهید. فروشگاه اینترنتی خود را می توانید به دسته هایی چون محصولات زیبایی، محصولات لاغری، محصولات درمانی و غیره تقسیم بندی کنید.

وجود تصاویر مناسب از محصولات گیاهی هم بر تجربه ی خرید مشتریان تاثیر گذار است.

مشتریان به دنبال آشنایی با خواص محصولات گیاهی و نحوه ی کارکرد آن ها هستند. بنابراین در مورد محصولات گیاهی و چگونگی کارکرد آن ها باید اطلاعات کاملی به مشتریان داده شود.

اگر محصولات گیاهی شما حاوی موادی است که ممکن است در برخی افراد باعث ایجاد آلرژی شود، باید در این زمینه هشدار های لازم به مشتریان داده شود تا در صورت داشتن آلرژی به این گونه مواد، از خرید محصول خودداری کنند.

مصرف برخی محصولات گیاهی خصوصا محصولات درمانی نیازمند یک دستور العمل است. بنابراین نحوه و زمان مصرف محصولات گیاهی باید برای مشتریان شرح داده شود.

یکی از موضوعات مهم برای مشتریان صداقت است. هیچ گاه خواص درمانی که در مورد یک محصول گیاهی صحت ندارد را برای محصولات ذکر نکنید. به علاوه از ادعاهای بدون دلیل علمی بپرهیزید. به عنوان مثال هیچ وقت ادعا نکنید که یک گیاه می تواند مشکلی را به طور کامل درمان کند و از میان ببرد. چون در صورتی که ادعای شما در مورد محصولات به حقیقت نپیوندد، با مشتریان ناراضی رو به رو خواهید شد که دیگر تمایلی به خرید از شما ندارند.

تاریخ انقضای محصولات گیاهی برای مشتریان اهمیت ویژه ای دارد. استفاده از محصولاتی که تاریخ ندارند و یا از تاریخ مصرف آن ها گذشته است ممکن است خطراتی را برای مشتریان به همراه داشته باشد.

فروشگاه اینترنتی محصولات طب سنتی یا عطاری آنلاین

حقیقت این است که مردم ما خواه ناخواه به طب سنتی وابسته هستند و کم و بیش از اقلامی که در عطاری ها به فروش می رسد، استفاده می کنند. درست به همین دلیل است که همیشه تقاضا برای این بازار زیاد است. اگر به این حرفه مشغول هستید، می توانید با راه اندازی عطاری آنلاین فروش خود را بیشتر کنید. یا اینکه می توانید با احداث فروشگاه آنلاین، شغلی برای خود دست و پا کنید.

اما راه اندازی فروشگاه عطاری آنلاین چگونه است و به چه امکاناتی نیاز دارد؟ در ادامه تمام آنچه که برای راه اندازی فروشگاه عطاری آنلاین به آن نیاز دارید را به شما می گوییم.

شناسایی نیاز کاربران

اولین گام در شروع هر کسب و کاری این است که شما نیاز کاربران و مشتریان خود را بشناسید. درواقع به این ترتیب می توانید روی تامین محصولات تمرکز کرده و به راحتی آن ها را دسته بندی نمایید.

 

دسته بندی محصولات

پس از شناسایی نیاز مشتریان، نوبت به دسته بندی محصولات می رسد. برای اینکار باید لیستی از محصولاتی که قصد دارید در عطاری آنلاین خود به فروش برسانید، تهیه نمایید. آن ها را بخش بندی کرده، تصاویر باکیفیت از آن ها تهیه کنید تا بتوانید در فروشگاه آنلاین خود از آن ها استفاده نمایید.

 

برنامه ریزی

بدون برنامه ریزی هر کسب و کاری محکوم به شکست است. برای کسب و کار خود برنامه بچینید و اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را تعریف کنید. لیست هزینه ها، سود و درآمد تهیه کنید، لیستی از نیازها و استخدام افراد ایجاد نمایید و تمام آنچه که قرار است تهیه کنید را به صورت برنامه و نوشتار درآورید. به این ترتیب نقشه راه مشخص خواهد شد و می توانید گام به گام با هدف خود پیش روید.

 

استراتژی تامین محصول

یکی از مهم ترین کارهایی که در راه اندازی عطاری آنلاین باید انجام دهید، تامین محصول است. شما راه های مختلفی برای اینکار پیش رو دارید. می توانید انباری برای محصولات تهیه کرده و یا اینکه با عطاری ها و تولیدکننده ها قرارداد تامین و ارسال کالا تنظیم کنید. این کاملا به استراتژی شما بر می گردد!

 

انتخاب آدرس دامین یا همان نام وب سایت

هزینه ی راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات طب سنتی یا عطاری آنلاین در حدود ۳ تا ۵ میلیون خواهد بود. که بیشتر آن شامل هزینه های دامین هاست و طراح سایت خواهد بود.

انتخاب نام برای هر کسب و کاری مهم است. شما باید نامی مناسب برای فروشگاه آنلاین خود انتخاب کنید؛ نامی جذاب که در ذهن ها باقی بماند. توجه داشته باشید برای آنکه بتوانید در این میدان بزرگ رقابت دوام آورید، از همین ابتدای کار همه چیز باید اصولی پیش رود. پس برای انتخاب نام حتما وقت زیادی صرف کنید.

 

خرید دامین و هاست.

هر فروشگاهی نیاز به فضایی برای برپایی دارد و در فروشگاه های اینترنتی، این فضا به کمک دامین و هاست فراهم می شود. برای آنکه بتوانید پلتفرم فروشگاهی خود را پیاده سازی نمایید، باید فضای میزبانی و آدرس وب سایت خریداری کنید که البته پیشنهاد می کنیم برای انجام این کارها، اگر تخصص لازم را ندارید، از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

 

انتخاب پلتفرم فروشگاهی

برای چیدمان این ساختمان فروشگاهی مجازی، به پلتفرمی مناسب نیاز دارید، پلتفرمی زیبا و کاربرند پسند که کاربری آسانی داشته باشد. درواقع شما با انتخاب یک پلتفرم، فضا را برای گشت و گذار مشتریان فراهم می سازید، پس هرچه دسترسی ها آسان تر و جذاب تر باشد، فروش شما بیشتر خواهد شد.

برای اینکار، به یک تیم حرفه ای نیاز دارید؛ تیمی متشکل از طراحان مختلف وب سایت که این ساختمان را به زیبایی و مطابق با اصول، چیدمان کرده و بسازند.

برای مشاوره در خصوص راه اندازی فروشگاه اینترنتی و خدمات  طراحی سایت می توانید به این آدرس https://moeinsabt.ir/t-site مراجعه و یا با شماره 09171127684 تماس گرفته و به رایگان از خدمات ما استفاده نمایید.

تولید محتوا و سئو

مسلما برای آنکه بتوانید اطلاعات را برای رفع نیاز مشتریان در اختیارشان قرار دهید، به تولید محتوا نیاز دارید. به همین دلیل باید تیمی متخصص استخدام کنید تا محتوا را به صورت کاملا دقیق، با اطلاعات درست، تصاویری باکیفیت و مرتبط با محصول در فروشگاه شما درج کنند.

در کنار آن، سئو سایت نیز بسیار مهم است. سئو یا بهینه سازی موتور جست و جو به وب سایت شما کمک می کند تا در دید کاربران قرار بگیرند. مسلما هرچه بیشتر در معرض دید کاربران قرار بگیرید و جایگاه بهتری در موتور جست و جو داشته باشید، فروش شما بیشتر می شود؛ فروشی غیر قابل توصیف با درآمد فوق العاده.

 

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

این روزها رقابت بر سر پشتیبانی و خدمات پس از فروش است. شما باید بتوانید خدمات فوق العاده ای به کاربران ارائه دهید؛ خدماتی مانند ارسال رایگان، پشتیبانی های 24 ساعته، مرجوعی و … . این کار را باید در دستور کار خود قرار دهید تا مشتریان و کاربران خود تبدیل به بازاریابان حرفه ای برای وب سایت شما شوند. هرچه بتوانید رضایت کاربران را بیشتر جلب کنید، مسیر موفقیت شما هموارتر خواهد شد.

 

دریافت مجوزهای آنلاین و درگاه های پرداخت

دریافت مجوزهای آنلاین برای فروشگاه های اینترنتی الزامی است. از سوی دیگر برای فراهم ساختنن فروش مطمئن، نیاز به دریافت درگاه های پرداخت دارید. اگر فروشگاه فیزیکی شما هم فعال است، می توانید نسبت به مجوزهای مربوط به صنف و اتحادیه کسب و کارهای آنلاین نیز اقدام نمایید.

 

برای راه اندازی عطاری اینترنتی، به چه چیزهایی نیاز داریم؟

بدون تردید این سوال یکی از سوالات مهم برای تمامی کسانی است که می خواهند یک عطاری اینترنتی راه اندازی کنند. اگر با شغل عطاری آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که در این کسب و کار می توانید گیاهان دارویی مختلف، ادویه ها، اسانس ها و … متفاوتی را به فروش برسانید. اما آیا برای راه اندازی عطاری اینترنتی لازم است که تمامی این ها خریداری شود؟

 

پاسخ به این سوال را نمی توانیم با قاطعیت بگوییم؛ چرا؟ زیرا استراتژی های کسب و کار برای هر فردی متفاوت است. مثلا اگر شما قصد دارید نقش واسطه را ایفا کنید، دیگر لازم نیست که محصولات را خریداری کنید. اما اگر می خواهید خود انبار داشته باشید، می بایست بخشی از این محصولات را خریداری کرده و براساس موجودی خود فروش را آغاز کنید.

 

اما به طور کلی برای راه اندازی عطاری اینترنتی، بیشتر از فضای فیزیکی، به فضای آنلاین نیاز دارید؛ جایی که بتوانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید. اما در عوض، به نیروهای حرفه ای و افراد مسئولیت پذیر، به شدت نیاز خواهید داشت. کسانی که با قوانین موتورهای جست و جو آشنا باشند، کسانی که بتوانند یک سایت زیبا و کارآمد طراحی کنند و کسانی که محتوای خوبی تولید نمایند.

 

البته در کنار این ها به افرادی مانند بازاریاب، حسابدار، دیجیتال مارکتر، مدیر و کارشناس فروش و در صورتی که کسب و کارتان گسترش یافت، به منشی و مسئول دفتر و … نیازمند می شوید.

 

سخن پایانی

راه اندازی عطاری آنلاین می تواند یکی از شغل ها و کسب و کارهای پر سود باشد. البته به شما پیشنهاد می کنیم برای آنکه بتوانید به بهترین نحو در این کسب و کار عمل کنید، با فردی که گیاهان دارویی را می شناسد و یا در این حوزه فعال است، شروع به کار کنید. به این ترتیب می توانید خدمات رسانی را به حداکثر برسانید.

سپاسگزار می شویم اگر، تجربیات و نکات دیگری درباره موضوع مقاله دارید؛ با ما مطرح نموده و در ویترین قرار دهید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *